• мова сугс армія віра Як сказав Петро Олексійович, мова — це зброя! Але, не вміючи нею користуватися, можна відстрелити собі яйця.

  Дуже приємно бачити, як патріоти, що раніше розмовляли мовою агресора, переходять на українську. Та іноді виходить пердімонокль. Наприклад, сьогодні почув від доволі свідомого громадянина, що вирішив відмовитися від угро-фінського нарєчія Масковії, на якому розмовляє Путін, словосполучення "вумний будинок" (smart home). Я спитав, чи він так пожартував, але ж ні, він серйозно.

  Для читачів з Мордора і патріотів, що лише вчать солов'їну, поясню, в чому справа. Немає такого слова "вумний", але його походження досить відомо: в СРСР так кацапи жартували з українців, яких самі ж окупували, загрбали, поневолили (ну, ви зрозуміли), а потім ще глузують з нашої мови, виставляючи її діалектом недолугих селюків. Наприклад: "вумний, як вутка, тіки вотруби не їсть...", насправді має звучати так: «розумний, мов качка, лише висівки не їсть». Так саме й «вумний будинок» правильно називати українською «розумний дім».

  За іншою версією, освічені українці могли так глузувати з підкацапкуватих запроданців, що поїхали до Московії та забули власну рідну мову, змішавши її з кацапським недо-діалектом. В такому разі глущувати можна, бо це — зовсім інша річ.

  P.S. Оголошую тиждень української мови, долучайтеся!

Replies (8)

 • @janPona, тыждень это хорошо
  интересно есть ли карта диалектов какая-нибудь, сомневаюсь что в сёлах под Харьковом разговаривали также как в Галичине
 • @cypa, Звичайно, ні, бо Харківщина довше пробула під гнітом московітської орди Мордора, і тому наша задача полягає в тому, щоб допомогти покріпаченим харків'янам набути необхідного ступеню українства, аби стати хоч на десяту частину такими ж шляхетними, як вельмишановні галичани. Шляхетність і політичне українство — міцна запорука перемоги.
 • @janPona, Але ж західні діалекти зазнали сильного впливу від ляхів. Навіть львівська ґвара відрізняється від літературної української, яку я вчив у школі. А балачки закарпатщини взагалі незрозумілі.
 • @iworshipthemoon, Це інше, ви не розумієте. Бувають шляхетні діалекти (це ті, що на Галичині) та свинособачі (або ж підкацаплені)
 • @janPona, Підляшені = шляхетні? Зрозуміло, так и запишемо.
 • @iworshipthemoon, не журысь чувак, это очень глубокая и очень злая ирония же ... неужели ты подумал что это серьёзно?
 • @cypa, Я почитываю укр. каналы правого толка и там многие такое на серьёзных щщах затирают, так что не удивился бы.
 • @iworshipthemoon, У мене тиждень української мови, армії та віри.

  Я стебусь, конечно же))