doctorstal

Людина не здатна нічого придумати, нам доступне лише імітування.
Цікаво, що навіть сама ідея мистецтва — себто передачі ідей через зображення вигаданих картин — вона не придумана людиною.
Наприклад коли ви хочете пити — гіпофіз цілком правдоподібно змальовує для вас картину пересохшого горла, хоча насправді слизові оболонки не пересихають від звичайної спраги.

doctorstal

Придумав що гомо сапієнс походу теж весь такий в гандикапах, як павичі з хвтостами. Просто з точки зору виду всі гандикапи — це переваги, а не щось таке що заважає жити — тобе ж за цими ознаками партнер обирає!
Я от думаю що прямоходячість — один з них.
Важко пояснити в чому вигода бігу на двох ногах, чому хребет має переносити всі ці навантаження, а такий вразливий живіт відкриватись всім хто перед тобою.
Якщо це вас не вразило — що ви скажете про вагітність і пологи, які через прямоходіння стали просто жахливими і небезпечними — які вигоди перекривають все це?

doctorstal

Через скриньку all@company.com провели phishing atack. Через тиждень на ту ж саму скриньку приходить лист "Enforced password reset" з інструкціями по зміні паролю і посиланнями. Не зважаючи на те що воно seems legit — є підозра що це дійсно така стратегія нашого Head of IT, а не продовження фішінгу. Здається час валити звідси.

doctorstal

Так типово. Люди, які не бачать різниці між кімнатою в комуналці і однокімнатною квартирою, в єдіном поривє підтримують чувака, який не бачить різниці між папкою і контейнером.

doctorstal

Плачу в терміналі за бургер, а він мені такий блимає "Str. Does not exist", але оплата проходить.
Тепер сиджу і думаю як фіксити. І ясно що проблема конфігурації, але ж не ясно де саме, а шукати довго, а я ж і не працюю з терміналами...

Апетит пропав.

Важко бути програмістом у сучасному світі.

doctorstal

Колись, майже 10 років тому було так дивно видаляти з резюме стандартний але не зовсім релевантний набір скілів типу "MS Office, поштові клієнти". Трохи пізніше дивні були відчуття позбуватись від всяких маркапів типу XSLT/XML/JSON. Відчуваю що зараз прийшов час видалити з резюме інфу про мови програмування, бо яка до біса різниця на чому писати? Головне правильно спроектувати, дотримуватись основних принципів і т.д., а як написати цикл, клас чи асинхронний виклик — це кожен знає.
Але все ще щось не дає піти на такий крок. Все ввижаються чари, які викинуть резюмешку не знайшовши там списочку із потрібними літерами.
А що ви пишете в резюмешці? Як її зміст змінювався з роками?

doctorstal

Маю на роботі можливість працювати з дому. От останній тиждень в мене дім в Одесі.
Засинати під шум хвиль, купатись у морі перед робочим днем – безцінно. Продуктивність росте, всі задоволені, нажаль у п'ятницю вже їхати до Києва.
Куди б ще так завіятись без відпустки?

doctorstal

Ненавиджу Хару Такахасі. Більшість людей любить за його внесок в технології, а я ненавиджу.

Зробив він дійсно нечуване. Сидів там з командою ночами, формули рахував, експерименти проводив. Краще б по барам ходив. Ви скажете — ну як же так, це ж просто як Санта що приніс подарунок — людство мріяло про це вже стільки столітть!

А я скажу — більшість мрій краще б і не здійснювались. Стережись своїх бажань, чи як там кажуть. Не так сталося як гадалося і таке інше.

Бо мрія то мрія, а в реальності один клопіт і маємо. Століттями мріяло людство — а тепер все, нема ніяких столітть. Піди поясни сучасній дитині, чому столітня мрія така важлива. Як схочеш — от у тебе 25-те сторіччя, а завтра прокинувся і полетів у 30-те. Тут у тебе це мрія на сто років, а купи квиток на літак, з’їж біснес-ланч на борту, дочекайся багажу і от твоя мрія це вже історія з 400-літнім запашком. Кому ми цим забов’язані? Правильно — Такахасі.

Людству подорожі у часі, дітям знецінення мрій, а нам клопіт.

Який клопіт? О-о-ох, одразу видно що від інформаційних технологій ви людина далека. Поясню. З часовими поясами і раніше голову зламати можна було, а тоді вони по годині тільки відрізнялись. Тепер же по тисячі років може бути різниця. По дві, по десять тисяч!

Як зберігати інформацію про дати тепер? Який формат ліпший? Що робити, коли поняття “хронологічний порядок” ніхто не може пояснити? У кожного бізнесмена своє уявлення про це, але ж хіба кожен розуміє всі проблеми які мають вирішуватись при цьому? Хто всі старі програми перепише, хто всі залежності оновить? Та-а-а, якщо почати описувати весь клопіт який ми тепер маємо, ми тут на рік застрягнемо.

Так-так, а що як гайнути у 35-те, де це все вже вирішено і в них рішення скопіювати? Але ж користі нам від їхньго рішення дзуськи — воно ж на наших квантових допотопниках не запуститься навіть. Тут і мріяти нема чого. Забудьте. Та це ж і не всі проблеми цієї ідеї.

Найголовнішу забули. Про закон запобігання парадоксам ви в курсі, але ж мабуть як і всі прихильники теорій змови думаєте що це ж трикляті уряди нам забороняють щоб ми тут дурня не наваляли, та й взагалі це ж бо яка влада — самі мабуть по сто разів на день той закон порушують. Але ж ні, хоч кожен уряд і понаписував прірви законів щоб часовий туризм регулювати — то все до лампочки. Бо справжній закон запобігання парадоксам — він від дідуся Хару нам дістався. Створив він свої портали між часовими поясами, і одразу з тим законом. Хоч ти гопки скачи — а нічого такого ти через них не пронесеш.

Та я собі думаю що і не можна було інакше створити, така природа часу. Треба б ото взяти та вивчити працю Такахасі як слід, але ж хіба знайдеш коли? По п’ятсот разів все поперероблюєш, помилки всі полагодиш, код вичистиш — а от і п’ятсот перший раз переробити треба… Нема коли науку вивчати. Тому я і не знаю точно чи таки інакше не можна було, чи це Хару так розсудив, щоб все безпечно було.

Та знаю одне — ніякого зиску нам від порталів з таким обмеженням нема. А якщо зиску нема, то і клопоту нічого було створювати. Пихатим довбнем був цей ваш Хару Такахасі — от що я вам скажу.

doctorstal

От до чого мене життя не готувало, так це до того що копіювальна втулка на бошевському фрезері буде зміщена майже на міліметр від центру. Чи це я щось недоналаштував?

doctorstal

Поки робив велику інтеграційну фічу, розібрався з одним спільним сервісом. Дзвонить мені індус, каже буду робити дещо пов'язане — допомагай.
Через акцент спілкуватись складно, всі процеси треба вести крок за кроком, тому допомагати набридло через перші пів години.

Але я не здався, витратив час, а в кінці він каже "ну що, давай перевіримо в касандрі що все ок". "Воу-воу-воу," — кажу я — "а що, у нас є доступ?"
І він навчив мене як затунелитись і підконектитись на cqlsh.

Відчуття виконаного квесту як у старі добрі часи WoW. І винагорода за квест моя улюблена — "прокачати скіл". Тільки тепер IRL.